Akcie

Akcie, které profitují z koronaviru


Vliv koronaviru na akciové trhy

Během posledních několika týdnů panika kolem koronaviru dorazila i na akciové trhy. Některé indexy již klesly o více ne ž10 %. Například index S&P 500 klesl již o více než 300 bodů během několika dní. Mnoho investorů začalo opět vyhledávat tzv. bezpečné přístavy, jakým je třeba zlato. Cena zlata vzrostla na nejvyšší úroveň od roku 2013.

V Číně bylo virem infikováno více než 77 000 lidí a počet mrtvých je již více než 2 600. Zpočátku se zdálo, že se virus šíří pouze v asijském regionu, ale nyní se začíná šířit i v Evropě a Africe. Za posledních 24 hodin bylo v Číně hlášeno 150 nových úmrtí. V Itálii bylo virem nakaženo již více než 150 lidí a 4 lidé na tento virus již zemřeli.

Evropská komise nyní zvažuje zavedení preventivních opatření pro celou eurozónu, ale tvrdí, že by měla být přiměřená, koordinovaná a založená na vědeckém poradenství. Světová zdravotnická organizace (WHO) a Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) nicméně zatím stále nedoporučují zavedení nových cestovních nebo obchodních omezení.

Z paniky ohledně koronaviru může však těžit řada společností. Čínská vláda již uvolnila více než 13 miliard EUR na boj proti koronaviru. Evropská unie uvolní na obdobný program v Evropě 232 milionů EUR. Přibližně 100 milionů EUR bude uvolněno na vývoj vakcíny proti koronaviru.

A právě farmaceutické společnosti, které se tímto vývojem zabývají, budou z této situace profitovat. Níže vám představíme nejzajímavější společnosti, které se vývojem vakcíny zabývají.

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close