Akcie

Akcie pod tlakem, trhy si říkají o další pomoc Fedu

Snaha využít nižší ceny akcií se mísí se stále vysokou citlivostí na nové negativní zprávy, jak ukázal dnešní den. V zámoří se sice nabízela aspoň krátkodobá korekce po včerejším masivním růstu, podle čehož se už od rána chovaly futures. Zároveň ale investory znepokojila zpráva, že Kalifornie vyhlašuje kvůli koronaviru mimořádný stav.

Z našeho pohledu je dost negativní i zpráva, že se německá vládní CDU staví proti fiskálnímu stimulu, který by podle jejích představitelů nepomohl nastartovat poptávku. My se domníváme, že rozpočtová pomoc, zvláště z Německa, by za současné situace měla rozhodně větší efekt než další drobné snížení depozitní sazby ECB, na které trh sází. Později fiskální stimul ohlásila Itálie, pravděpodobně mířící do recese. Ani jedna ze zpráv ale odpoledne situaci na finančních trzích skoro neovlivnila.

Výrazně negativní vývoj hlavních akciových indexů už se později odpoledne zmírňuje, stejně je však S&P500 dole asi o 2,3 procenta a Stoxx Europe 600 ztrácí 1,6 pct. Pražská burza drží krok s Evropou, přestože nebo Moneta dnes rostou a kráčí tak proti proudu.

Dluhopisové výnosy i Fed Funds futures ukazují intenzivní sázky na další pokles sazeb Fedu. Výnosová křivka se posouvá dolů o 12 bazických bodů. Trh je naladěn na pokles základní sazby Fedu do konce roku až k 0,25 procenta! Také německé výnosy obrátily dolů a na 10Y sledujeme pokles o 5 bodů.

Eurodolar se zvedl do prostoru 1,1180, kde se jeho cesta přerušila a další pohyb nespustily ani nižší výnosy. Koruna proti euru trochu ztrácí, ale na páru s dolarem si naopak připisuje zisky, když se posouvá na 22,65.

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Mohlo by tě zajímat
Close
Back to top button
Close
Close