Akcie

Avast: Dividenda nad odhady, firma potvrdila výhled

Avast dnes ráno oznámil výsledky hospodaření za loňský rok. Tržby za r. 2019 vzrostly o 5,6 % r/r na 873,1
mil. USD, v souladu s naším odhadem 872,1 mil., a zisk před odpisy EBITDA dosáhl 483,0 mil. (+7,9 % r/r),
rovněž v souladu s odhady. Podotýkáme, že tato dvě hlavní čísla byla již firmou zhruba předoznámena 30. 1., a proto nejsou pro trh překvapením. Růst tržeb byl tažen hlavně prodejem ne-antivirových produktů jako VPN či CCleaner. Marže zisku EBITDA vzrostla meziročně o 1,2 proc. bodu na 55,3 %, avšak cca 1 proc. bod tohoto růstu je dán změnou účetních standardů IFRS 16.

Avast dosáhl upraveného čistého zisku 322,3 mil. USD (+19 % r/r), nad odhadem trhu 313,3 mil. a naším odhadem 307,3 mil. Upravený zisk na akcii činil 0,32 USD, rovněž nad očekáváním. Avast dosáhl volného cash flow 370,4 mil. USD, nad naším očekáváním 335,5 mil., z čehož plyne i vyšší navržená dividenda. Management navrhl dividendu za loňský rok ve výši 14,7 centu (3,4 Kč), což je nad odhadem trhu 13,2 centu i nad naším očekáváním 13,8 centu. Navržená dividenda implikuje při současné ceně akcie hrubý dividendový výnos 3,6 % p.a. Avast již na podzim vyplatil mezitímní dividendu 4,4 cenu, a proto zbývá k vyplacení 10,3 centu (2,4 Kč). Rozhodný den pro dividendu bude 22. května a vyplacena bude 24. června. Avast snížil zadlužení na čistý dluh / EBITDA 1,8, zatímco o rok dříve činilo 2,5.

Management zopakoval, že letos očekává „střední, jednociferný růst“ organických tržeb, tj. po vyloučení ukončovaných operací včetně segmentu Jumpshot. Marže zisku EBITDA má být letos zhruba stejná jako v loňském roce. Tento výhled firma poskytla již v závěru ledna. Konferenční hovor k výsledkům se koná dnes v 10:00 SEČ. Výsledky hodnotíme vzhledem k dobrému cash flow a vyšší navržené dividendě mírně pozitivně.
 

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close