Akcie

Avast: Trh čeká komentář k dalšímu růstu

Společnost Avast zveřejní výsledky hospodaření za r. 2019 zítra (26. 2.) před otevřením trhu. Avast již 30. ledna předoznámil tržby a zisk EBITDA za loňský rok. Tržby očištěné o ukončované operace podle Avastu loni činily 862,8 mil. USD, což podle nás znamená celkové tržby společnosti 872,1 mil. USD (+5,5 % r/r). Upravený zisk před odpisy EBITDA pak loni činil 483 mil. USD (+7,9 % r/r). Marže zisku EBITDA meziročně vzrostla o 1,3 proc. bodu na 55,4 %, avšak podotýkáme, že cca 1 procentní bod nárůstu je dán změnou metodiky (změna účetního standardu IFRS 16). Pokles některých nehotovostních položek (hl. amortizace) a úrokových nákladů pak vede k ještě rychlejšímu růstu upraveného čistého zisku, který odhadujeme na 307,3 mil. USD (+13,5 % r/r). Zisk na akcii pak očekáváme ve výši 0,30 USD. Jeho meziroční růst 9,2 % je nižší než u celkového čistého zisku vzhledem k růstu počtu akcií.

Dividendová politika Avastu počítá s výplatou cca 40 % volného cash flow po odečtení úrokových nákladů. Volné cash flow odhadujeme na 335,5 mil. USD a dividendu na akcii očekáváme 13,8 centů či 3,19 Kč. Tato dividenda při současné ceně akcie implikuje div. výnos 2,3 % p.a. Podotýkáme, že Avast již v říjnu vyplatil mezitímní dividendu 4,4 centů (1,03 Kč), proto dividendu zbývající k vyplacení za loňský rok (tzv. finální dividendu) odhadujeme na 9,4 centů (2,16 Kč). Rozhodný den pro dividendu očekáváme v květnu 2020.

Vzhledem k tomu, že management dvě nejdůležitější čísla (tržby, EBITDA) za r. 2019 již oznámil, akcie Avastu podle nás nemusejí na výsledky za loňský rok výrazně reagovat. V závěru ledna navíc Avast zveřejnil i stručný výhled na tento rok, kdy počítá s růstem upravených tržeb „středním, jednociferným tempem“, pokud je vyloučen efekt uzavírané divize Jumpshot. Trh je tak obeznámen i s výhledem a ani u něj tak neočekáváme překvapení. Očekáváme nicméně, že investory budou na konferenčním hovoru (zítra v 10:00 SEČ) zajímat možnosti dalšího růstu firmy právě po uzavření divize Jumpshot.

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close