Akcie

Bleskový průzkum Fidelity: Čína bude lídrem zotavení po COVID-19

Aktualizováno

Podle bleskového průzkumu 152 akciových analytiků a analytiků pro nástroje s pevným výnosem, který uskutečnila společnost Fidelity International, se zdá, že společnosti v Číně se nejrychleji dostanou z globální pandemie koronaviru a budou jí také nejméně poškozeny.

Mezi analytiky, kteří očekávají, že virus sníží příjmy sledovaných čínských společností, je až 85 % těch, podle nichž se tento dopad podaří do do první poloviny roku potlačit, ve srovnání s pouhými 42 % analytiků pokrývajících jiné regiony. Ti očekávají, že dopad se prodlouží do druhé poloviny roku. Navzdory tomu, že 87 % expertů na Čínu společnosti Fidelity International očekává, že virus poškodí ziskovost společností nejvíce ze všech regionů, tito analytici předpokládají, že velikost tohoto dopadu bude mírnější než v jiných regionech.

Fiona O’Neill, zástupkyně vedoucího výzkumu v oblasti akcií Fidelity International, vysvětluje: „Protože Čína byla první zemí zasaženou virem, zdá se logické, že se zotaví nejrychleji. Čas potřebný k obnovení podnikatelské činnosti v zemích, kde nemoc teprve propuká, bude také do značné míry záviset na omezujících opatřeních jednotlivých vlád.“

„Zdá se, že rozhodnutí čínských úřadů uložit přísná cestovní omezení v postižených oblastech relativně brzy po propuknutí nákazy zajistilo, že země sice bude čelit šokům v systému, ale zotaví se relativně rychle a celkově s menším dopadem na příjmy, pokud tedy nezaznamenáme druhou vlnu viru. Na Západě se úsilí soustředilo na zpomalení šíření, ale co nejdéle se vyhýbalo ekonomickým odstávkám. V této fázi je obtížné předvídat rozdíl mezi přístupy,“ upřesňuje Fiona O’Neill.

Technologický sektor virový šok podle všeho zvládá

Jednou z oblastí trhu, kde se zdá, že virový šok zvládla lépe než ostatní, je technologický sektor. Analytici společnosti Fidelity také očekávají, že zde bude dopad na zisky v důsledku propuknutí viru měkčí než v jiných sektorech.

„Technologický sektor má víc příjmů, které zmírní obavy o likviditu. Subsektory, jako jsou videohry a nástroje pro práci na dálku, zaznamenají rozvoj s tím, jak se jednotlivé státy snaží omezit cestování a shromažďování lidí. Technologické společnosti patří také k těm nejpřipravenějším na to, kdyby se situace zhoršila. Už zde totiž existuje fenomén práce na dálku a ze všech odvětví k ní mají nejblíže právě technologické společnosti,“ uvedla také O’Neill.

Zdroj: Fidelity

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close