Akcie

Erste Group: Čísla, výhled i dividenda bez výraznějšího překvapení

Erste oznámila výsledky za 4Q 2019. Čistý zisk na úrovni 247 mil. EUR (-56 % r/r) je mírně nad očekáváním trhu. Výrazný meziroční propad je pak způsoben odpisem goodwillu na Slovensku ve výši 165 mil. EUR v důsledku zvýšení bankovní daně. Úrokové výnosy vzrostly o 2 % r/r, což je kombinace růstu úvěrového portfolia o 7 % r/r a poklesu čisté úrokové marže (2,2 % oproti 2,33 ve 4Q18). 4% růst provozních nákladů byl tažen především více jak 20% nárůstem odpisů a vyššími náklady na marketing a poradenské služby. Podíl nesplácených úvěrů dále poklesl na 2,5 % (2,7 % ve 3Q19). Rizikové náklady sice mezikvartálně sezónně vzrostly, nicméně v absolutní hodnotě zůstávají stále na velmi nízké úrovni. Ze zisku minulého roku management navrhne vyplatit dividendu ve výši 1,5 EUR na akcii (4,8% hrubý dividendový výnos).

V tomto roce management očekává růst úvěrů kolem 5 % r/r, nízké rizikové náklady do 20 b.b., návratnost vlastního kapitálu (ROTE) nad 10 % a rostoucí dividendu.

Zveřejněná čísla včetně dividendy a výhledu nepřinesla žádné výraznější překvapení a neměla by mít výraznější dopad na cenu akcií. Ta by tak nadále měla být ovlivňována především celkovým sentimentem na akciových trzích.

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close