Akcie

Evropské burzy mohou do zkráceného týdne vkročit pozitivně

Začátek zkráceného týdne by se mohl nést v pozitivním duchu. Evropské i americké futures jsou před začátkem evropského obchodování zelené. Zpomalení počtu nových případů koronaviru v USA by akciím mohlo poskytnout uritou oporu a omezit volatilitu, domnívá se bank . Obdobně čtyři koronavirem nejvíce zasažené evropské země ohlásily zpomalení v tragických bilancích nemoci COVID-19, kterou patogen způsobuje. Britský premiér Johnson byl naopak přijat do nemocnice, protože příznaky koronaviru, včetně horečky, ani po 10 dnech neustupují.

Futures na hlavní evropské akciové indexy: DAX +3,8 %, FTSE 100 +3 %, CAC 40 +3,4 %, Euro Stoxx 50 +3,6 %. Americké akciové futures jsou 3,8 – 4 % v plusu.

Euro k dolaru mírně roste, česká koruna k euru i k dolaru zpevňuje před otevřením burz o více než 0,3 %.

Akcie v Asii a Tichomoří odpoledne rostly. Ty australské ve vyjádření indexu S&P/ASX 200 přidávaly 4 %. Tokijský akciový index Nikkei 225 uzavřel výše o 4,2 %.

Ceny ropy odevzdávají část své enormní rally z minulého týdne. Futures v New Yorku se propadaly o zhruba 4 % poté, co byla na čtvrtek přesunuta virtuální schůzka OPEC+, která se měla původně konat dnes. V neděli byl podle diplomatů učiněn určitý pokrok směrem k dohodě, avšak při absenci největšího světového producenta Světových států. Oba hlavní světové ukazatele cen ropy ale průběžný propad pozvolna redukují.

Před trhem jsme již dostali lehce pozitivní data z německého průmyslu, kde se objednávky v únoru ve srovnání s lednem nezřítily tolik, jak se trh obával.

Analytici Patrie upozorňují v dnešním ranním komentáři na vyjádření ministra průmyslu Havlíčka (za ANO), že stát bude uvažovat k převzetí podílů ve 4 až 5 soukromých firmách jako Smartwings nebo ČSA. Prezident Zeman k možnosti, že by stát pořizoval podíly v soukromých společnostech, uvedl, že by byl pro, ale ve velmi omezené míře. Státem vlastněné podniky podle něj často nehospodaří racionálně.

Všem investorům, kteří sledují vývoj akciových trhů ve středoevropském regionu, nově nabízíme přehled o tom, jak v daný den uzavřely hlavní akciové indexy v Česku, Polsku a Maďarsku, spolu s přehledným uvedením titulů, které na uvedených burzách zaznamenaly nejvýraznější nárůst nebo pokles.


Závěrečné hodnoty hlavních středoevropských burzovních indexů

ze dne 03.04.2020

Česká republika

Největší vzestupy

Největší pády

Polsko

Největší vzestupy

Největší pády

Maďarsko

Největší vzestupy

Největší pády

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close