Akcie

Evropské trhy zamíří do ztrát. Tématem v ČR sazby ČNB, v USA růst nezaměstnaných

Evropské trhy v úvodu čtvrtečního obchodování dle vývoje futures zamíří do citelných ztrát. Tématem dne v Česku bude rozhodnutí ČNB o sazbách (13:00), očekáván je další pokles o 50 bazických bodů, tedy 2T repo na úrovni 1,25 %. V USA bude sledována statistika žádajících o podpory v nezaměstnanosti (13:30). 

Futures pro německý akciový index DAX v tuto chvíli indikují úvodní pokles o 2,7 %, u francouzského CAC indexu o 2,9 %, u britského FTSE 100 o 2,5 %. O 1,5 až 1,8 % aktuálně klesají futures pro obchodování na Wall Street.

Ranní GfK průzkum spotřebitelské důvěry v Německu ukázal pro duben propad násobně rozsáhlejší proti odhadům: pokles na 2,7 % z 8,3 bodu proti očekávání 7,5 bodu.

Rakouská bankovní skupina , která ovládá Českou spořitelnu, přehodnocuje výplatu dividendy z výsledku hospodaření roku 2019, navrženou ve výši 1,5 EUR/akcie. Odkládá také valnou hromadu, oznámila včera. Podobně, jako Česká národní banka na české banky, apeloval rakouský regulátor FMA na banky rakouské, aby v zájmu zvýšení své odolnosti v nejisté době zvážily výplaty dividend, zpětné odkupy akcií, případně i odměny managementu.

Výrobce nealkoholických nápojů Československo v minulém roce zvýšil tržby o 4,1 % na 6,410 miliardy Kč. Provozní zisk EBIT stoupl o 2,9 % na 569,5 milionu Kč a ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy a amortizací) o 5,9 % na 1,12 miliardy Kč. Hospodářskému výsledku napomohl poslední kvartál i vyšší prodeje v segmentu HoReCa, uvedla včera po závěru pražského obchodování firma. V letošním roce bude pro ni klíčové „efektivní čelení situaci kolem šíření koronavirusové pandemie“.

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close