Akcie

Evropské trhy zřejmě v úvodu výrazně klesnou. Koronavirus se šíří v Itálii i ve světě

Prudký úvodní pokles kolem 2 procent zřejmě zažijí v úvodu nového týdne akciové burzy v Evropě. Důvodem je především rozšíření koronaviru v Itálii, kde jsou potvrzena tři úmrtí a omezeno cestování nebo docházka do škol.

Futures na německý akciový index DAX a francouzský index CAC shodně naznačují úvodní pokles o 2,1 procenta. Pro britský index FTSE100 futures předpovídají úvodní sestup o 1,6 procenta.

Obětí nového koronaviru se v pevninské Číně stalo již 2592 lidí, po dnešním oznámení dalších 150 mrtvých. Z nich až na jednu výjimku všichni zemřeli v centrální provincii Chu-pej, považované za ohnisko nákazy, uvedla agentura AFP s odvoláním na čínské úřady.

Nová čísla podle AFP svědčí o zhoršování situace poté, co v neděli úřady hlásily 97 nových obětí nemocí COVID-19, kterou virus způsobuje. Prudký vzestup případů evidují Írán nebo Jižní Korea.

Tuzemský ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na čtvrtek svolá Ústřední epidemiologickou komisi kvůli novému koronaviru. Česká republika zatím neplánuje zpřísnění opatření.

Situace v Itálii, kde nový koronavirus způsobil smrt třem lidem a kde v neděli bylo přes 150 nakažených, jej znervózňuje. Vojtěch nevyloučil případná další opatření v případě, že by se jihoevropské zemi nedařilo šíření viru zastavit.

Analytici zvýšili cílovou cenu pro akcie Group na 39 EUR z 37,2 EUR. 

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close