Akcie

Evropu dnes poženou do zisků čínské statistiky z ekonomiky a italské o koronaviru, O2 odmění akcionáře i bez valné hromady

Pozitivní čísla z čínského průmyslu i služeb budou největší vahou stát za dnešním růstem akcií v Evropě. K tomu se připojuje příznivý vývoj v italských statistikách koronaviru.

Aktivita v čínském průmyslu i službách vykázala výrazně příznivější čísla za měsíc březen, než bylo očekáváno. Index aktivity ve výrobě v Číně (PMI) v březnu dosáhl 52,0 b., ve službách 52,3 b. (očekávání 44,8 a 42,0). K tomu se připojuje italský report, podle kterého je průběh nových případů koronaviru v zemi nejpříznivější za téměř dva týdny.

Futures pro německý akciový index DAX zapisují vysoké 1,6% zisky, pro francouzský CAC index +1,2 % a pro britské akcie v indexu FTSE100 +0,8 %.

Pokud se neuskuteční valná hromada společnosti O2 Czech Republic svolaná na 16. dubna, vyplatí firma akcionářům zálohu na dividendu ve výši 100 % navrhované dividendy, tedy 17 korun na akcii. Telekomunikace to uvedla v dnešním regulatorním sdělení. Právo na dividendy mají mít osoby, které budou akcionáři společnosti ke dni 6. 4. 2020.

Guvernér České národní banky Rusnok v rozhovoru pro HN prohásil, že pravděpodobnost záporných sazeb v Česku při dalším případném uvolnění měnové politiky je blízká nule a že kvantitativní uvolňování v českých podmínkách ve stylu ECB je také téměř vyloučeno, není „na stole“.

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close