Akcie

Futures slibují další ranní rudou lázeň, případy nově nakažených koronavirem poprvé vyšší mimo Čínu než v Číně

Pražská burza nakonec včera umazala -0,88 %. Mezi akciové tituly v zeleném patřila O2, a . Na druhém konci spektra však tlačily dolů tituly jako , MONETA, a i gigant pražské burzy .

Světová zdravotnická organizace poprvé uvedla, že počet nových případů nákazy koronavirem hlášených v jednom dni v zemích mimo Čínu překonal ty čínské. Americký prezident Donald Trump ve svém projevu svěřil koordinaci americké reakce viceprezidentovi Mikovi Pencovi. Tamní úřady oznámily, že identifikovaly první případ, který nemá vazbu na známé ohnisko. Saúdská Arábie dočasně zastavila náboženské návštěvy v Mekce a Medině.

Pro evropské akcie to vypadá na další brutální ráno. Futures padají hluboko do červeného. Odvětví cestovního ruchu bude pokračovat i nadále směrem dolů, zejména poté, co bude Booking Holdings uvedla, že počet rezervovaných pokojů v prvním čtvrtletí klesne o 5 % až 10 % a dodal, že je předpovídat budoucnost je obtížné. Množí se varování firem mimo cestování – i společnost osekala svůj výhled kvůli Covid-19.

Americký senátor Marco Rubio tvrdí, že USA by měly vyšetřovat převzetí společností PPF kvůli nebezpečí podkopání amerických zahraničněpolitických zájmů ve střední Evropě. Případ by měl spadat pod jurisdikci USA vzhledem k tomu, že největším akcionářem je společnost . Očekává se, že dnešní valná hromada akvizici schválí. Společnost , která akvizici podporuje, drží 75,7% podíl v .

Menšinový akcionář Šnobr (J&T) tvrdí, že by měl odkoupit celou 30% menšinu, aby pokračoval s výstavbou jaderného reaktoru. Spekuluje, že již shromažďuje hotovost na tento výkup z prodeje svých zahraničních aktiv. Ministr průmyslu a obchodu Havlíček výkup popírá.

Futures na evropské akcie: Euro Stoxx 50 -1,9 %, FTSE 100 -1,4 % a DAX -1,9 %.

Závěrečné hodnoty hlavních středoevropských burzovních indexů

ze dne 26.02.2020

Česká republika


Největší vzestupy

Největší pády

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close