Akcie

Investiční tip: COVID-19 portfolio

Trh, na kterém může skákat hodnota firem jako o desítky miliard dolarů denně, není zrovna místem, které by přálo tradiční fundamentální analýze. Nijak přitom netajíme, že fundamentální analýzu považujeme v dlouhém investičním horizontu za jeden z nejrobustnějších analytických nástrojů. Těžko se ale uplatňuje na trhu, jehož hodnota se na denní bázi mění v řádu bilionu dolarů. Průměrný březnový denní pohyb na indexu Dow Jones dosahuje nyní 7 % ve srovnání s 0,6 % v loňském roce!

Jedno je však jisté, odezva hospodářské politiky je překotná, mohutná a bezprecedentní, a to i ve srovnání s krizovými léty 2008-2009. Tabu již nejsou ani nákupy státních dluhopisů na primárním trhu, čímž se centrální banky ještě donedávna bránily nařčení z přímého financování deficitů veřejných financí, neboli financování vlád bez ohledu na kapitálový nebo vlastně jakýkoliv jiný klíč. Co nezmohla velká finanční nebo evropská dluhová krize, zvládá jako mávnutím kouzelného proutku jedna „obyčejná“ globální pandemie.

Jak si v takovém prostředí nastavit své investiční portfolio? V přiloženém reportu najdete seznam doporučovaných akciových investic, jejichž výkonnost by měla vykazovat relativní odolnost vůči případnému protáhlému ekonomickému propadu způsobenému tvrdými omezeními společenských a podnikatelských aktivit v zájmu potlačení probíhající epidemie koronaviru.

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close