Akcie

Komentář: Deutsche Bank dle předběžných čísel v 1Q překonala analytické odhady, akcie posilují

Deutsche Bank dle předběžných čísel v 1Q překonala analytické odhady, a to jak na úrovni výnosů, tak i ziskovosti. Banka taktéž oznámila obří navýšení rezerv pro krytí úvěrových ztrát a upozorňuje, že v tomto roce možná nesplní cíl v oblasti kapitálové vybavenosti. Akcie po otevření výrazně rostou.

Čísla za 1Q nad odhady

Deutsche Bank zveřejnila v neděli předběžná čísla za první kvartál fiskálního roku 2019. Banka překonala očekávání analytiků co se ziskovosti týče a zároveň upozornila, že možná v celém fiskálním roce nesplní vlastní cíl pro kapitálové požadavky, a to z titulu příprav na očekávaný nárůst nesplacených úvěrů a rozšiřování úvěrů v rámci programů na boj proti pandemii COVID-19. Akcie po otevření posilují o více než 5 %.

Ziskovost, výnosy a navýšení rezerv na krytí úvěrových ztrát

Banka zveřejnila, že za první tři měsíce tohoto roku očekává čistý zisk ve výši 66 milionů eur, zatímco výnosy by měly činit 6,4 miliard eur. Rezervy na krytí úvěrových ztrát v meziroční komparaci vzrostly více než třikrát na úroveň 500 milionů eur. Analytici v konsensu očekávali, že banka vykáže čistou ztrátu při výnosech na úrovni 5,7 miliard eur. 

Možné nesplnění cíle pro kapitálovou vybavenost v tomto roce

Deutsche Bank zároveň upozornila, že může „mírně a dočasně“ podstřelit svůj cíl pro kapitálovou vybavenost tier 1, jenž činí 12,5 % (viz výše). Na konci prvního čtvrtletí činil ukazatel tier 1 12,8 %, což znamená pokles o 80 bazických bodů oproti konci roku 2019. Zhruba 40 bazických bodů by mělo jít na vrub probíhající pandemii. Ostatní finanční cíle pro tento rok banka potvrdila. 

Více detailů k výsledkům za 1Q společnost zveřejní ve středu.

Akcie Deutsche Bank na Xetře po otevření posilují o 5,65 %.

Zdroj: Reuters; Deutsche Bank

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Akcie.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close