Akcie

Komentář: Skupina KARO zveřejnila předběžné výsledky

Zpracovatel kůží, skupina KARO, ve čtvrtek zveřejnil předběžné výsledky za rok 2019 a spolu s výsledky potvrdil výhled na letošek. Společnost si momentálně upevňuje svoji pozici na trhu z důvodu ochromení jejích konkurentů. Zároveň se v letošním roce chystá upsat akcie zbytku společnosti a vydat emisi dluhopisů o objemu 50 milionů korun.

Předběžné výsledky za rok 2019 a potvrzení výhledu na rok 2020

Tržby meziročně vzrostly o zhruba 5 % na 148 milionů korun. Z důvodu poklesu cen kůže na komoditním trhu společnost zaostala za svým cílem na úrovni 191 milionů korun.

Množství zpracovaného materiálu meziročně narostlo o přibližně 29 %. Z průměrných 34 775 metrů  čtverečných kůže za měsíc v roce 2018 se firmě v loňském roce podařilo měsíčně průměrně zpracovat 44 532 metrů čtverečných kůže.

EBIT dosáhla 29,3 milionu korun a EBITDA marže 19,8 %. Výsledek hospodaření po zdanění pak činil 11,1 milionu korun.

Skupina KARO společně s předběžnými výsledky potvrdila svůj výhled z října loňského roku. Stále tak prognózuje letošní tržby ve výši 259 milionů korun, to v závislosti na vývoji cen kůží na světových trzích. EBITDA by měla dosáhnout téměř 42 milionů korun a výhledek hospodaření po zdanění by měl dosáhnout zhruba 13,5 milionu korun.

Koronavirus skupině KARO prospívá 

Vzhledem k tomu, že KARO je jediným výrobním podnikem svého druhu na sever od Alp, tak momentálně těží z koronavirové pandemie. Ta ochromila výrobní podniky v Itálii a výrobci nábytku po celé Evropě hledají nové dodavatele kůží. Skupina si tak upevňuje svoji pozici na trhu, což by se mělo dlouhodobě projevit ve stabilním růstu. 

Další úpis akcií a emise dluhopisů

Skupina KARO se v letošním roce chystá upsat zbývající asi 10procentní podíl společnosti v objemu 15 až 20 milionů korun. Zároveň by v průběhu letošního roku mělo dojít k vydání dluhopisů o objemu 50 milionů korun, které budou obchodovány na trhu Free market na pražské burze.

Zdroj: STARTEEPO

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Akcie.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close