Akcie

Komentář: Závěr posunul Německo opět do plusu

Index DAX uzavřel se ziskem 1,79 % na 9874,26 b.

Index DAX otevřel silným růstem až o 4,5 %, před polednem však zamířil do záporu, ze kterého se vyhrabal v poslední půlhodince. Vzpruhou trhům byla noční zpráva o dohodě Bílého domu s americkými zákonodárci na stimulačním balíčku v hodnotě 2 bil. USD.

Nejvíce se dařilo akciím výrobce leteckých motorů MTU Aero Enginges (MTX; +13,8 %), Adidasu (ADS; +8 %), zpracovatele plateb Wirecard (WDI; +7,8 %), výrobce polovodičových čipů Infineon (IFX; +7 %) a energetickému E.ONu (EOAN; +6,5 %), který oznámil výsledky za rok 2019, růstový výhled a dividendovou politiku pro další roky.

Za zmínku stojí také pohyb akcií ocelářského koncernu ThyssenKrupp, který oznámil propuštění 3 tis. lidí v nejbližších letech a dohodu s odbory. Jeho akcie (TKA) dopoledne rostly o více než čtvrtinu, následně ťuknuly na závěrečné hodnoty z úterý, aby nakonec uzavřely o 4 % výše.

Výraznější ztráty v indexu DAX zaznamenaly pouze akcie Lufthansy (LHA; -3,3 %) a akcie koncernu BASF (BAS) a producenta stavebních materiálů HeidelbergCement (HEI), které odepsaly po 2 %.

Zdroj: Reuters

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Akcie.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close