Akcie

Kvartální čísla CD Projekt zbořila všechny odhady (komentář analytika)

Největší společnost varšavské burzy, CD Projekt, oznámila své výsledky za loňské čtvrté čtvrtletí a zbořila naše i konsensuálními odhady. Hlavní příčinou je znovu už 5letý Zaklínač 3 a jeho prodejnost, která nás překvapuje kvartál za kvartálem.

• Většina tržeb za 4. kvartál plyne z prodejů Zaklínače 3 a Gwentu (společnost neposkytuje detailní rozklad tržeb na tituly);
• Příjmy GOG divize za rok 2019 dosáhly 162 mil. PLN (oproti našemu odhadu 158 mil. PLN),
• Výdaje na vývoj her (capex) dosáhly za rok 2019 PLN 165 mil., celkové kumulativní číslo bylo ke konci roku 385 mil. PLN;
• Výnosy příštích období (příjmy z předobjednávek hry) vzrostly na PLN 161 mil. proti 26,2 v loňském roce;
• Vydání Cyber Punk 2077 je stále plánováno na letošní třetí kvartál, společnost ujistila, že práce z domova nemá na vývoj velký vliv.
• CDR podepsal novou dohodu s A. Sapkowskim o budoucí spolupráci (podrobnosti nebyly zveřejněny);
• Společnost se spoléhá na vysoké hotovostní rezervy v případě, že by koronavirus narušil firemní cashflow.

Nový motivační program počítá s tržbami mezi lety 2020-2025 na úrovni 8,3 mld. PLN. Tento plán by dle našeho názoru neměl být problém splnit. V daném horizontu očekáváme tržby 13 mld. PLN.

Společnost zatím neposkytla aktualizaci své strategie, která by mohla prozradit počet a typ nadcházejících titulů.

Trh mezitím očekává, že Cyber Punk bude obrovský úspěch. Příjmy z předobjednávek signalizují určitý zájem hráčů, i když vybrané prostředky jsou ve srovnání s očekávaným prodejem CP minimální. Zde podotýkáme, že výrobci her obvykle z předobjednávek velké příjmy nemají.

Stále platí, že budoucnost CD Projektu je do značné míry závislá na letošním třetím čtvrtletí, kdy vyjde Cyber Punk 2077. Akciový trh očekává opravdu velká prodejní čísla.

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Mohlo by tě zajímat
Close
Back to top button
Close
Close