Akcie

Letos druhý obchodní den na trhu START: Akcie UDI stouply o 3,9 %, akcie Karo oslabily o 12 %

Na trhu START Burzy cenných papírů Praha se v rámci druhého obchodního dne letošního roku zobchodovaly akcie společností Prabos, Karo a UDI. Největšího objemu obchodů dosáhla emise společnosti Prabos, nejvíce stoupla cena akcií společnosti UDI a nejvíce kusů akcíí se zobchodovalo se společností Karo.

Akcie UDI na trhu START stouply o 3,9 %, Karo oslabila o více než 12 %.

Ceny ostatních emisí – Fillamentum, AtomTrace a Primoco – zůstávají oproti předchozímu obchodnímu dni nezměněny.

Trh START je určen pro rozvíjející se malé a střední české firmy, pro které je cestou, jak se dostat ke kapitálu. Těmto podnikům nabízí možnost získat kapitál přímo od investorů za zjednodušených podmínek. Regulované trhy jsou pro menší firmy prakticky nedostupné kvůli administrativě, která zvyšuje náklady vstupu na burzu. Na straně investorů je trh start určen předevím pro kapitálově silné investory s tolerancí k riziku. Minimální investice dosahuje 100 tisíc Kč.

Další obchoden den se usktueční ve středu 11. března.

Patria.cz je investiční portál společnosti Patria Finance a.s. s real-time daty zaměřený na domácí a zahraniční kapitálové trhy. Poskytujeme online informace a analytickou podporu z oblasti financí, makroekonomiky a investic. Samozřejmostí jsou také aktuální investiční tipy a dlouhodobá investiční doporučení. Akcie, měny, komodity, investice, doporučení – vše přehledně na jednom místě.

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close