Akcie

Moneta kvůli dopadům koronaviru reviduje výhled, čeká nižší provozní výnosy

Aktualizováno

Moneta Money Bank kvůli důsledkům koronavirové nákazy reviduje střednědobý výhled, zveřejněný 6. února. Banka to uvedla v regulatorním sdělení po zavření pražské burzy. Moneta zároveň předpokládá, že přehodnotí své investiční plány a provozní výdaje pro rok 2020 tak, aby částečně zmírnila dopad situace.

„Nedávné snížení úrokových sazeb a předpokládané zpomalení ekonomiky bude mít negativní vliv jak na úvěrovou aktivitu, tak i na celkové obchodní výsledky. Zpomalení se promítne do nižších provozních výnosů, než jsme očekávali, vlivem nižšího čistého úrokového výnosu a čistého výnosu z poplatků a provizí,“ stojí v dnes zveřejněném sdělení.

Vedení firmy aktuálně pracuje na novém střednědobém výhledu.  Aktualizovaný výhled pro rok 2020 bude zveřejněn nejpozději 5. května 2020, a to společně s uveřejněním finančních výsledků za letošní první čtvrtletí.

Banka kromě toho dnes oznámila, že na 28. dubna 2020 svolala řádnou valnou hromadu.

Česká národní banka se ve čtvrtek podruhé za dva týdny rozhodla srazit úrokové sazby, tu základní o tři čtvrtiny procentního bodu na 1 %. Nižší úrokové sazby obvykle tlačí na ziskovost bank.

Moneta Money Bank již minulý týden v úterý oznámila, že vyhoví přání ČNB, zadrží zisk za rok 2019 a pozastaví diidendovou politiku. Změnu dividendových plánů oznámila později také konkurenční , zatímco rakouský bankovní dům  výplatu dividendy z výsledku hospodaření roku 2019 přehodnocuje. 

Akcie Moneta Money Bank dnes uzavřely obchodování na pražské burze dnes slabší o 4,57 % na úrovni 53,25 Kč za akcii.

Zdroje: Moneta Money Bank, Patria.cz

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close