Akcie

Morgan Stanley převezme za 13 miliardu dolarů makléře E*Trade

Americká investiční banka převezme zhruba za 13 miliard dolarů on-line makléřskou společnost Financial. Firmy to dnes oznámily v tiskové zprávě. Je to největší transakce, jakou některá z bank na Wall Street uskutečnila od finanční krize. tak podpoří svou divizi správy majetku, na kterou šéf banky hodně sází ve snaze zajistit rychlejší růst a zmírnit dopady slabšího obchodování.

E*Trade má asi 5,2 milionu klientských účtů a ve správě aktiva retailových klientů za více než 360 miliard dolarů, uvedla agentura Reuters. obsluhuje asi tři miliony účtů, objem klientských aktiv dosahuje kolem 2,7 bilionu dolarů.

Morgan Stanley za diskontního makléře zaplatí svými akciemi. Dohoda je koncipována tak, že akcionáři obdrží 1,0432 akcie banky , což každou akcii ohodnotí na 58,74 USD. To znamená proti předchozí závěrečné ceně na burze prémii více než 30 procent. Obchod by měl být uzavřen ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. 

Akcie Financial rostou v premarketu o téměř 23 %, akcie v předobchodní fázi klesají o 5,5 %.

Transakce přichází nedlouho poté, co konkurenční makléřská společnost Charles Schwab oznámila, že za 26 miliard dolarů koupí rivala TD Ameritrade. Makléřské firmy v USA se spojují, aby lépe čelily tlaku na snižování poplatků. Charles Schwab i TD Ameritrade krátce před oznámením transakce snížily poplatky za obchodování na nulu.

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close