Akcie

O2 CR: Management navrhuje celkovou dividendu 21 Kč/akcii

Management O2 CR dle očekávání navrhuje celkovou hrubou dividendu 21 Kč (9,5% hrubý div. výnos). Dividenda je složena ze 17 Kč/akcii ze zisku za rok 2019 a 4 Kč/akcii z emisního ážia. Poslední obchodní den s nárokem na zmíněnou dividendu bude 2. 4. 2020.

Management dále navrhuje zrušení vlastních akcií v objemu 9337910 ks (zhruba 3 % kapitálu) a pokračování v odkupu vlastních akcií i po 8. 12. 2020 na dalších pět let. Původní rozhodnutí o odkupu vlastních akcií bylo z roku 2015.

O2 Slovakia vyplatí mateřské společnosti O2 CR dividendu ve výši 1,3 mld. Kč (zhruba 4,2 Kč/akcii O2 CR). Výše dividendy a prodloužení odkupu vlastních akcií byly trhem očekávány.

Rozhodnutí o zrušení vlastních akcií bylo jednou z očekávaných možností. Dividenda ze slovenské dcery je rovněž v rámci odhadů. Celkově hodnotíme lehce pozitivně, že společnost pokračuje ve štědré dividendě.  

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close