Akcie

O2 navrhuje dividendu 21 Kč na akcii, snížení vlastního kapitálu a prodloužení odkupů akcií

Představenstvo firmy navrhlo ke schválení na valné hromadě 16. dubna 2020 dividendu ve výši 21 Kč (17 Kč dividenda a 4 Kč emisní ážio), což představuje asi 9,5% dividendový výnos při aktuální ceně a je v souladu s našimi odhady. Představenstvo dále navrhlo snížení základního kapitálu zrušením 9 337 910 vlastních akcií (asi 3% z celkového počtu akcií). Představenstvo dále navrhlo prodloužení programu zpětného odkupu akcí i po 8. prosince 2020 na dobu 5 let a do maximální výše 30 088 214 akcií.

Zrušením vlastních akcií se podíl majoritního vlastníka PPF Group zvýší na 83,6%. Pokud by byl program zpětného odkupu akcií realizován v úplné výši a akcie následně opět zrušeny, zvýšil by se podíl majoritního akcionáře při zachování stávající akcionářské struktury přes 90%. Rozhodný den pro nárok na dividendu je 6. dubna a výplata 6. května.

Jan Šafránek, analytik České spořitelny

Česká spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Téměř 200 let tvoří jeden ze základních pilířů českého bankovního systému. V současnosti poskytuje služby pro přibližně 4,7 milionu klientů. Od roku 2000 je součástí nadnárodní finanční skupiny Erste Group Bank.

Více informací na: www.csas.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close