Akcie

Pražská burza zažila nejvýraznější pokles od krize 2008. Index PX se propadl o 7,84 procenta

čtk,

Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Pražská burza ve čtvrtek zaznamenala nejvýraznější propad od hospodářské krize v roce 2008. Index PX se propadl o 7,84 procenta na 815,74 bodu. Výraznější denní pokles postihl pražskou burzu naposledy 24. října 2008 v době chaosu na trzích v počátcích celosvětové ekonomické krize.

Pokles dostal index PX na nejnižší hodnotu od července roku 2016. Důvodem série výrazných ztrát burzy v poslední době jsou podle analytiků obavy z dopadů šíření nového typu koronaviru.


Index PX (Zdroj: PSE.cz)

Pražská burza oslabila už posedmé v řadě. Ke čtvrteční výrazné ztrátě pravděpodobně přispělo, že vláda vyhlásila kvůli výskytu koronaviru na 30 dnů nouzový stav na celém území republiky. Zakázala například vstup do Česka cizincům z rizikových zemí, osobní autobusovou i vlakovou dopravu do zahraničí nebo vstup na do wellness zařízení či knihoven.

Ztráty kvůli situaci kolem koronaviru ale nepostihly jen pražskou burzu. „Propad evropských akcií je kolem deseti procent, akcie v zámoří jsou dole kolem osmi procent,“ uvedl ve čtvrtek analytik Tomáš Vlk z Patria Finance.

Pražská burza zažila nejvýraznější pokles od krize 2008. Index PX se propadl o 7,84 procenta

5 (100%) 1 hlasování

Zdroj: Euro.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close