Akcie

Ranní přehled: Akcie na Wall Street si prošly další krvavou lázní

Komentář k akciovému trhu

Ani středa se neobešla bez prodejního tlaku na domácím trhu, který odepsal 3,1 % d/d. Největší propady zaznamenaly Avast (-8,7 % d/d na 105 Kč) a Stock Spirits (-6,2 % d/d na 49,7 Kč), jejichž akcie byly dodatečně ovlivněny vývojem britské libry vzhledem k tomu, že jejich primární trh je v Londýně. Britská libra oslabila po snížení základních úrokových sazeb o 50 b.b. tamní centrální bankou. Jednalo se o preventivní opatření jakožto reakci na riziko z dopadu šíření koronaviru.

Pod tlakem byly i finanční tituly a nejvýrazněji se to tentokrát projevilo na VIG (-6,0 % na 470 Kč). Vzhledem k dalšímu měnovému uvolňování centrálních bank budou pojišťovny obtížně alokovat přebytečné fin. prostředky do rozumných investic. Naopak zelenými ostrůvky ve středečním obchodování byly CME (+3,2 % d/d na 88,2 Kč) a PFNonwovens (+1,6 % d/d na 620 Kč).

CME technicky vracelo předešlý propad, kdy investoři zvažují další možné scénáře ve věci převzetí od PPF. Aktuálně je odsouhlasena výplata 4,58 USD či 104,4 Kč ze strany PPF za každou kmenovou akcii CME.

USA – Dow Jones: 23,553 (-5.9%); S&P500: 2,741 (-4.9%); Nasdaq: 7,952 (-4.7%)

Akcie na Wall Street si prošly další krvavou lázní (S&P 500 -4,89 %; 2 741,38 b.) a po více jak 20% propadu od historických maxim vstoupil index Dow Jones to tzv. medvědího trhu. Současný sentiment negativně ovlivňuje šířící se koronavirus, který byl včera WHO označen za globální pandemii. Trhu prozatím nepomáhají ani oznámené a plánované monetární i fiskální stimuly.

Ropa (WTI -4 %; 33 USD) si rovněž připsala výrazné ztráty kvůli obavám ze skokového navýšení produkce od dubna zejména ze strany Saudské Arábie. Výnosy na dluhopisech se za poslední 3 dny mírně stabilizovaly a zlato tak po předchozích růstech prozatím konsoliduje poblíž lokálních maxim (-1,4 %; 1 637 USD). 

Koruna k euru pokračovala v oslabování, z ranních 25,60 klesla na nové 5měsíční minimum 25,80 CZK/EUR. Koruna poslední dny ztrácí víc než ostatní měny v regionu, ale jen dobíhá předchozí vývoj. Polský zloty (-0,1 % d/d; 4,33 PLN/EUR) je na nejslabších úrovních od října. Dolar k euru mírně posílil z 1,135 USD/EUR na 1,128 USD/EUR a dál korigoval předchozí ztráty. Trh čeká, jaké uvolnění měnové politiky dnes představí ECB. Koruna k dolaru ve středu následně oslabila o 10 haléřů na týdenní minimum 22,82 CZK/USD.

Kalendář – významné události

– – RWE: výsledky za FY 2019
11:00 – Eurozóna: průmyslová výroba (leden)
14:30 – Eurozóna: tisková konference prezidentky ECB Lagardové

po trhu – Broadcom: výsledky za 1Q/20

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Mohlo by tě zajímat
Close
Back to top button
Close
Close