Akcie

Ranní přehled: Praha zakončila středu smíšeně, PX tlačily dolů zejména finanční instituce

Komentář k akciovému trhu

Praha zakončila středeční obchodní seanci smíšeně, kdy index PX (-0,4 % d/d) tlačily dolů zejména finanční instituce. Ty jsou jedním z mála sektorů, kterému snižování úrokových sazeb nesvědčí, neboť jim snižují marže. Tradičně nejvíce reagovala rakouská Erste Group (-2,7 %), pojišťovna VIG (-1,0 %), nakonec i Moneta (-0,8 %). Komerční banka (+1,6 %) šla opět proti proudu, na což jsou investoři již zvyklí.

Naopak koordinovaná akce centrálních bank na podporu globální ekonomiky zasažené šířením paniky z koronaviru pomáhá ostatním sektorům, namátkově např. ČEZu (+2,2 %). K tomu se postupně přidávají i podpůrné programy fiskálních výdajů. Výprodeji trpěl Avast (-3,2 %), na kterém stále mnoho investorů může realizovat zisky z předchozího růstu.

USA – Dow Jones: 27,091 (+4.5%); S&P500: 3,130 (+4.2%); Nasdaq: 9,018 (+3.8%)

Akcie na Wall Street si prošly další volatilní seancí a připsaly si tentokrát výrazné zisky (S&P 500 +4,22 %; 3 130,12 b.). Sentiment povzbudil úspěch odepisovaného kandidáta na amerického prezidenta Joe Bidena v primárkách. Michael Bloomberg, který investoval do kampaně 600 milionů dolarů, naopak na tzv. superúterý propadl a z boje o Bílý dům odstoupil. Pokračující obavy z šířícího se koronaviru tak prozatím vystřídala vlna optimismu.

Trhy překvapil také únorový nárůst aktivity ve službách měřeno indexem ISM. Vítězem dne se stal sektor zdravotnictví (+5,8 %) a akcie spol. UnitedHealth Group (+10,72 %; 289,42 USD).

Koruna k euru ve středu drobně posílila a většinu dne se obchodovala kolem 25,35 CZK/EUR. Pozitivní sentiment se odrazil i u ostatních měn v regionu, polský zloty (+0,3 % d/d) se po 2 týdnech vrátil k úrovni 4,29 PLN/EUR. Dolar k euru postupně posílil z 1,118 na 1,113 USD/EUR a aspoň částečně korigoval svoje úterní oslabení. Koruna k dolaru pak ve středu bez jasného trendu kolísala kolem 22,75 CZK/USD.

Kalendář – významné události

07:30 – Hugo Boss: výsledky za FY 2019

16:00 – USA: průmyslové zakázky (leden)

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Mohlo by tě zajímat
Close
Back to top button
Close
Close