Akcie

Ranní přehled: Ztráty na globálních finančních trzích se prohlubují

Komentář k akciovému trhu
Pražská – burza Index PX: 1,041 bodů (-1.6% d/d); objem: 804 mil. Kč

Ztráty na globálních finančních trzích se prohlubují s tím, jak narůstá počet případů nakažení koronavirem v Evropě. Výprodeje pak zrychlily během odpolední části obchodní seance a burzy zavíraly den na svých minimech. To obecně není pozitivní zpráva pro následující den.

Opět lze na trhu najít i pozitiva v pokračujícím nárůstu zobchodovaných objemů. ČEZ (-3,3 % d/d) vedl s více než třemi sty miliony zobchodovaných korun, následovaný Komerční bankou (-1,7 %) s dvěma sty. Z pohledu vývoje ceny se nedařilo ani ostatním finančním institucím, rakouské Erste Group a pojišťovna VIG odepsaly kolem 1,9 %, Moneta pak o něco méně (-0,7 %). Ta se v relativním srovnání držela, když ji investoři odměňují za růstový potenciál. Beze změny oproti předchozímu dni zavřely Avast a O2 CR.

USA – Dow Jones: 27,081 (-3.1%); S&P500: 3,128 (-3.0%); Nasdaq: 8,966 (-2.8%)
Hlavné americké indexy naznačovali miernu korekciu pondelňajšieho prepadu na úvod včerajšieho obchodného dňa, ale hneď po otvorení trhu sa na trh vrátil predajca a poslal indexy do červených čísel.

Výpredaj pokračoval celý deň a indexy uzavreli blízko svojich denných miním. Odpísali okolo 3 percent. Hlavným dôvodom bol opäť koronavírus a jeho dopad na ekonomiku. Investori sa obávajú šírenia. V prudkom poklese pokračovali hlavne letecký prepravcovia, Delta Airlines -6,2 % d/d, American Airlines -9,0 %.

Na akciový výpredaj včera nereagovalo vôbec zlato, ktoré oslabilo o 1,5 %. V poklese pokračovala aj ropa, kde sa WTI dostalo pod hranicu 50 USD/barel. Dolár oslabil a blíži sa ku hranici 1,09 k euru. Výnosy referenčných 10-ročných vládnych dlhopisov USA klesli až na úroveň 1,34 % p.a.

Komentář k devizovému trhu
Devizové trhy měly v úterý na rozdíl od akciových a dluhopisových trhů klidný vývoj. V úterý se koruna k euru po předchozím poklesu stabilizovala těsně nad úrovní 25,20 CZK/EUR. Podobný vývoj měly i ostatní měny v regionu. Dolar k euru se v úterý bez výraznější změny obchodoval kolem 1,085 USD/EUR. Následně koruna k dolaru kolísala kolem 23,25 CZK/USD.

Kalendář – významné události
07:00 – Rio Tinto: výsledky za FY 2019
07:00 – Peugeot SA: výsledky za FY 2019
před trhem – Lowe’s: výsledky za 4Q/20
16:00 – USA: prodeje nových domů (leden)

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close