AkcieNemovitosti

Vítkova CPI posiluje v Polsku. Ve Varšavě koupila další budovu

čtk,

Zdroj: Catalyst Capital

Realitní skupina CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, koupila ve Varšavě další kancelářský objekt, tentokrát budovu Moniuszki 1A od firmy Catalyst Capital. Cenu neuvedla. Loni na podzim firma oznámila, že ve Varšavě koupí osm kancelářských budov za 800 milionů eur (22 miliard korun). Většinu transakcí už uzavřela.

„Skupina už dokázala uskutečnit téměř všechny plánované akvizice na varšavském trhu. Získané nemovitosti budou spolehlivým zdrojem příjmů z nájemného,“ uvedl ředitel akvizic, obchodu a správy aktiv společnosti Tomáš Salajka.

Hodnoty jednotlivých transakcí ve Varšavě se podle dřívějších informací firmy pohybují od 30 milionů eur (825 milionů korun) do 200 milionů eur (5,5 miliardy korun). Poslední transakce patří podle Salajky k těm menším. Plocha všech koupených kanceláří přesáhne 235 tisíc metrů čtverečních.


Čtěte také: Miliardář Vítek nabídl vládě své hotely k péči o nemocné. K dispozici má pět tisíc lůžek


Osmnáctipatrová kancelářská budova Moniuszki 1A nabízí v centru polského hlavního města 10 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Budova, která v roce 2015 prošla kompletní rekonstrukcí, se nachází nedaleko stanice Świętokrzyska, a poskytuje tak snadný přístup nejen k linkám tramvají a autobusů, ale i k oběma trasám varšavského metra. Mezi významné nájemce kanceláří v budově patří polské ministerstvo financí nebo Centrum vědy Kopernik.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v Chorvatsku, v menším rozsahu ve Švýcarsku, Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek vlastní v CPI Property Group většinový podíl 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z osmi českých dolarových miliardářů.

Více než dvě pětiny vlastněných nemovitostí připadají na kanceláře, převážně v Praze a Berlíně. Se zhruba čtvrtinovým podílem následují maloobchodní objekty, po desetině připadá na hotely a bytové nemovitosti. Skupina vlastní také pozemkovou banku, nemovitosti určené pro výstavbu, průmyslové, zemědělské a logistické objekty. Zhruba polovina nemovitostí CPI je v Česku, následuje Berlín se čtvrtinovým podílem. Na ostatní země střední a východní Evropy připadá necelá pětina, na západní Evropu pět procent.

Podle předběžných výsledků příjmy skupiny loni meziročně vzrostly o 12 procent na 675 milionů eur (18,6 miliardy korun).

Ohodnoťte tento článek

Zdroj: Euro.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close