Akcie

Wall Street zakončila s velkou ztrátou, S&P 500 -3 %

Velmi volatilní seanci dnes zaznamenaly americké akciové trhy, které několikrát změnily svůj směr. Úvod obchodování patřil pozitivnímu sentimentu v souvislosti s překvapivým snížením úrokových sazeb ze strany Fedu o 50 bodů, kdy indexy rostly o více než 1,5 %. Optimistická nálada ale nakonec dlouho nevydržela a trhy otočily dolů, přičemž index S&P 500 uzavřel obchodování o 2,8 % níže na 3003 bodech. Důvodem je obava investorů, že krok Fedu nebude dostatečný, aby vyvážil pomalejší ekonomický růst způsobený koronavirem.

Oznámení Fedu se podepsalo zejména na výnosech u dluhopisů, který u desetiletého bondu poprvé v historii klesl pod 1 %. Výsledkem jsou pak propady u akcií bankovních domů, přičemž ztratila 5,5 %, 3,8 % a například 3,8 %. Pod tlak se dostaly ale i technologické společnosti, kdy odepsal 5,1 %, 4,8 %, 5,6 % a například 3,9 %.

Zcela opačný vývoj si připsalo zlato, jehož cena zpevnila o 2,9 % na 1636 USD za unci. To pomohlo těžařským společnostem, kdy Newmont přidal 6,2 % a například Gold 3,7 %. Zpráva o snížení úrokových sazeb podpořila rovněž developerské společnosti v čele s akciemi , které posílily o 2,6 %.

Index Dow Jones propadl o 2,9 %, S&P 500 o 2,8 % a Nasdaq o 3 %. 

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close