Akcie

Wall Street zakončila v záporu, Apple -2 %

Americké akciové trhy uzavřely dnešní obchodní den smíšeně, a to s mírnou ztrátou, případně v těsné blízkosti pátečního závěru. Ke konci seance indexy zkorigovaly své ztráty a zakončily v blízkosti denních maxim, když pozornost investorů mířila na jedné straně na a na druhé zprávy z Číny, kde počet nových obětí koronaviru pomalu klesá. Index S&P 500 tak nakonec oslabil o 0,3 % na hladinu 3370 bodů.

Jedním z nejsledovanějších titulů byl , který varoval, že v důsledku koronaviru došlo ke snížení produkce i poptávky a nebude tak s největší pravděpodobností splněn cíl pro aktuální čtvrtletí. Akcie zareagovaly poklesem o 1,8 %. Celkově se ale technologickým titulů dařilo, když nepříznivý vývoj akcií výrobce iPhonů dokázal vyvážit se ziskem 1,9 % nebo , jehož akcie přidaly 1 %.

Pozitivní vývoj zaznamenala společnost Advanced Auto Parts, která zpevnila o 6,2 % v návaznosti na reportované výsledky, které překonaly očekávání a analytiky potěšil zejména výhled na celý letošní rok. Velké zisky si pak připsala rovněž , která posílila o 7,3 % poté, co svou cílovou cenu vylepšili v a Bernstein.

Index Dow Jones oslabil o 0,6 %, S&P 500 o 0,3 %, když Nasdaq zůstal beze změny.

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close