Akcie

Wall Street zakončila v záporu, Mastercard -5 %

Poměrně volatilní seanci dnes zaznamenaly americké akciové trhy, které i přes odpolední pohyb v kladném teritoriu zakončily výrazně v červeném. Indexy prohloubily své ztráty v poslední hodině v obchodování, když zkorigovaly 17% nárůst z posledních sedmi dní a zaznamenaly tak vůbec nejhorší kvartál od finanční krize. Konkrétně index S&P 500 dnes odepsal 1,6 % a zakončil na 2584 bodech.

Pod tlak se dostaly zejména tituly z finančního sektoru, kde přibližně čtyři procenta pod včerejším závěrem uzavřela obchodování , i . Podobný vývoj pak zaznamenaly i maloobchodníci, kdy společnost Macy’s propadla o 8,8 %, Kohl’s o 9 % a například Dollar Tree o 8 %.

Snížené doporučení poznamenalo akcie , které po kroku oslabily o 4,6 %. Její analytici snížily cílovou cenu na 325 USD z předchozích 370 USD. Obdobný krok pak učinila u , která díky tomu odepsala 5,5 %. Zcela opačný vývoj si pak připsaly tituly z energetického sektoru, kde se pozitivně projevila rostoucí cena ropy. posílil o 7,5 %, Kinder Morgan o 4,9 % a Devon Energy o 8,8 %.

Index Dow Jones odepsal 1,8 %, S&P 500 o 1,6 % a Nasdaq o 1 %.

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close