Akcie

Wells Fargo budovala rezervy proti ztrátám, vydělala jenom cent na akcii

Zisk čtvrté největší americké banky & Co. se v prvním čtvrtletí prudce propadl. Banka si dala stranou miliardy dolarů na pokrytí možných ztrát z úvěrů v důsledku koronavirové pandemie. Na obdobný scénář najela také , která svoje hospodářské výsledky za první čtvrtletí oznámila dříve v průběhu dnešního dne. Akcie Well Fargo odepisují hodinu po zahájení obchodování na Wall Street zhruba 3,5 %.

v prvním kvartálu hospodařila se ziskem jeden cent na akcii. Ve stejném kvartálu před rokem to bylo 5,51 miliard USD, čili 1,20 USD na akcii. Analytici v průzkumu Refinitiv očekávali přece jen o trochu lepší výsledek, totiž v průměru 33 centů na akcii. Čistý zisk se propadl o 89 % na 653 milionů USD. Také příjem ve výši 17,717 miliard USD (nižší meziročně o 18 %) zaostal za odhady, nastavenými na 19,284 miliardy USD.

Nový typ koronaviru se ve Spojených státech začal šířit koncem ledna. Nakazilo se jím zatím více než 580.000 lidí, téměř 10 milionů lidí kvůli němu nemůže do práce.

Podobně jako větší i tento bankovní dům teď musí vytvářet rezervy na ztrátové úvěry. Well Fargo, která je největším poskytovatelem hypoték na americkém trhu, si preventivně odložila 3,1 miliardy dolarů.

„Wells Fargo hraje důležitou roli pro finanční systém a hospodářskou sílu v naší zemi. Bereme svou odpovědnost vážně, zejména v těchto bezprecedentních časech,“ poznamenal generální ředitel banky Charlie Scharf.

Zdroje: Reuters, Bloomberg, ČTK, Google Finance

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close