Akcie

Žádostí o dávky v USA trochu ubylo, počty zůstávají extrémní

Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti se v zámoří za minulý týden lehce snížil na 6,6 milionu. V týdnu předtím to bylo 6,87 milionu; absolutní rozdíl o stovky tisíc by byl v normálních časech obrovský, nyní vypadá poměrně skromně. I tak je ale nové číslo trhy přijato poměrně dobře. Ani tentokrát se tedy příliš nehledí na konsensus, který předpokládal výraznější vylepšení statistiky až na 5,5 milionu. 

Stále platí, že data za březen a duben budou „omlouvána“ dopadem opatření proti koronaviru. To trhu podle nás vydrží, dokud ho nepřekvapí nějaké extra nečekané číslo a dokud bude věřit v přechodnost současných problémů. Obojí zatím platí, a tak se investoři dál mohou vracet do rizika. 

Americké výnosy se na novém týdenním reportu z trhu práce trochu zvedly a eurodolar rovněž. To působí trochu paradoxně, jenže euro má stále tendenci posilovat na zlepšování apetitu po riziku a to bude i aktuální případ. Směrem vzhůru zareagovaly i akcie. 

Pokud se vrátíme k samotné zprávě, počty nových nezaměstnaných se rozšiřovaly zejména v Kalifornii, New Yorku a Michiganu. Stále platí, že se propouští hlavně ve službách jako pohostinství nebo maloobchod, ale v komentářích z jednotlivých států už daleko častěji figurují také průmysl nebo stavebnictví.

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close