Akcie

Zpomalení nákazy a čínské injekce směřují trhy k růstu

Evropské trhy směřují k pozitivnímu zahájení středečního obchodování, futures indexu rostou o 0,52 %. Dařit by se mělo především britskému indexu FTSE 100, který před zahájením obchodování přidává 0,84 procenta. Okolo půlprocentního zisku se ovšem pohybují také indexy CAC 40, DAX a IBEX 35.

Pozitivní naladění plyne z relativně dobrých zpráv z Číny, kde mírně poklesla míra přibývání nově nakažených koronavirem. Trhy navíc povzbudily zprávy o možné přímé finanční injekci čínského státu do leteckého průmyslu, který trápí restrikce a rušení spojení spojených se snahou zabránit šíření nákazy. Zpráva dodala regionálním indexům vzpruhu, japonský Nikkei rostl o 1 %.

Německá obchodní společnost po měsících jednání našla nového majitele svého ztrátové řetězce supermarketů Real. Stane se jím investiční skupina SCP Group. Oznámily to společnosti v noci na dnešek. Podle dohody SCP získá celou skupinu Real, včetně internetového prodeje, a 80 nemovitostí. Při správě nemovitostí bude spolupracovat s německou skupinou x + Bricks Group. Většina obchodů Real má nadále pokračovat v činnosti pod stejnou značkou nebo prostřednictvím jiných maloobchodníků.

Svůj výhled oznámila společnost , růst jádrových příjmů by měl v roce 2020 zpomalit na 3 %. Firma očekává, že zisk EBITDA letos dosáhne 25,5 mld. EUR, čímž zaostala za očekáváními analytiků.

Americké akciové trhy uzavřely včerejší obchodní den smíšeně, a to s mírnou ztrátou, případně v těsné blízkosti pátečního závěru. Ke konci seance indexy zkorigovaly své ztráty a zakončily v blízkosti denních maxim, když pozornost investorů mířila na jedné straně na a na druhé zprávy z Číny, kde počet nových obětí koronaviru pomalu klesá. Index S&P 500 tak nakonec oslabil o 0,3 % na hladinu 3370 bodů.

Jedním z nejsledovanějších titulů byl , který varoval, že v důsledku koronaviru došlo ke snížení produkce i poptávky a nebude tak s největší pravděpodobností splněn cíl pro aktuální čtvrtletí. Akcie zareagovaly poklesem o 1,8 %. Celkově se ale technologickým titulů dařilo, když nepříznivý vývoj akcií výrobce iPhonů dokázal vyvážit se ziskem 1,9 % nebo , jehož akcie přidaly 1 %.

Všem investorům, kteří sledují vývoj akciových trhů ve středoevropském regionu, nově nabízíme přehled o tom, jak v daný den uzavřely hlavní akciové indexy v Česku, Polsku a Maďarsku, spolu s přehledným uvedením titulů, které na uvedených burzách zaznamenaly nejvýraznější nárůst nebo pokles.

Závěrečné hodnoty hlavních středoevropských burzovních indexů

ze dne 18.02.2020

Česká republika

Největší vzestupy

Největší pády

Polsko

Největší vzestupy

Největší pády

Maďarsko

Největší vzestupy

Největší pády

Zdroj: Patria.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close