Akcie

Zpoždění v Arkansasu. Česká zbrojovka odložila začátek výstavby továrny v USA

Zdroj: čtk

Stavba továrny České zbrojovky v Little Rock, hlavním městě amerického státu Arkansas, měla začít v březnu letošního roku, ale projekt se zpozdí.

„Zahájení prací na vlastní výstavbě areálu je podle současného harmonogramu plánováno na druhou polovinu letošního roku,“ uvedla pro týdeník Euro mluvčí Česká zbrojovka Group (CZG) Eva Svobodová. Důvodem je hledání vhodného modelu financování a také „výběr optimálních technologií“.

Výrobce zbraní Česká zbrojovka Group ohlásil záměr postavit v Arkansasu továrnu na výrobu palných zbraní za více než dvě miliardy korun loni v dubnu. Od tamní vlády česká firma dostala pozemky a pobídky, které mají přesáhnout 20 milionů dolarů. Továrna, která zaměstná 565 lidí, má firmě otevřít dveře na americký trh. Peníze na investici chtěla zbrojovka získat prodejem části akcií na pražské burze, ale ve hře jsou pořád i jiné možnosti. „Stále vyhodnocujeme různé možnosti, včetně veřejné nabídky akcií na Burze cenných papírů Praha. V tomto ohledu však doposud nepadlo žádné rozhodnutí,“ dodala Svobodová.


Česká pistole Alien nadchla v Americe. Vyhrála na veletrhu v Las Vegas


Většina akcií zbrojovky patří byznysmenovi René Holečkovi, minoritní podíly pak vlastní členové představenstva a vedoucí zaměstnanci. Firma vyrábí pistole, samopaly nebo sportovní kulovnice.

CZG vykázala za první tři kvartály roku 2019 tržby ve výši 4,9 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 11,7 procenta. Ukazatel EBITDA vzrostl v porovnání s prvními třemi kvartály roku 2018 o 12 procent na 1,1 miliardy korun a čistý zisk se meziročně zvýšil o 7,5 procenta na 575,5 milionu korun.

Ohodnoťte tento článek

Zdroj: Euro.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close