Akcie

Zpráva: Představenstvo ČEZ navrhuje dividendu ve výši 34 Kč na akcii (+komentář analytika)

Představenstvo ČEZ dnes po uzavření trhu představilo návrh dividendy 2020 ve výši 34 Kč na akcii.

„Představenstvo společnosti ČEZ, a.s. na svém dnešním zasedání schválilo návrh na výplatu hrubé dividendy ze zisku roku 2019 ve výši 34 korun na jednu akcii. To odpovídá celkové hodnotě 18,3 mld. Kč (vypočteno z celkového počtu vydaných akcií) a představuje 97 % konsolidovaného čistého zisku očištěného o mimořádné vlivy,“ uvedla společnost.

Nyní ji musí schválit valná hromada.

V minulém roce ČEZ vyplatil dividendu ve výši 24 Kč na akcii.

ČEZ obvykle představoval návrh dividendy těsně před valnou hromadou, letošní oznámení tak přišlo nečekaně brzy.

„ČEZ svým návrhem letošní dividendy ve výši 34 Kč na akcii překonal náš odhad posazený na hladinu 32 Kč. Zprávu tak hodnotíme pozitivně a očekáváme příznivou reakci i ze strany trhu. Již po celoročních výsledcích oznámených v polovině března, kdy ČEZ svým loňským očištěným čistým ziskem ve výši 18,9 mld. Kč překonal odhady trhu, se jevilo, že naše predikce 32 Kč může být překonána. To se také dnešní zprávou potvrdilo. ČEZ tak letos navrhuje velmi slušnou dividendu, což vzhledem k aktuální ceně akcie indikuje solidní 7,6% dividendový výnos,“ uvedl analytik Fio banky Jan Raška

„Dividenda musí být schválena na valné hromadě. Ta se každoročně koná ve druhé polovině června, rozhodný den pro uplatnění práva na dividendu pak bývá začátkem července. ČEZ zatím datum letošní valné hromady nezveřejnil. Na konkrétnější informace ohledně konání valné hromady si ještě budeme muset, i vzhledem k současným vládním nouzovým opatřením, počkat. Nicméně předpokládáme, že navržená dividenda 34 Kč na akcii bude valnou hromadou bez komplikací schválena,“ doplnil Raška.

Akcie ČEZ (BAACEZ) dnes uzavřely se ziskem 1,1 % na 447,5 Kč.

Zdroj: ČEZ

Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Akcie.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close