Akcie

Zpráva: Tržby IBM v 1Q meziročně poklesly o 3 %; zisk na akcii překonal očekávání

Tržby meziročně poklesly o 3,4 % a společnost s výsledky stáhla výhled. Dříve v tomhle měsíci zároveň byla oznámena zpráva, že Arvind Krishna nahradí Ginni Rometty jako následný výkonný ředitel.

Únorový průběh přibližně dle očekávání

Americká softwarová společnost IBM v pondělí po uzavření trhu zveřejnila výsledky za první čtvrtletí.

Tržby meziročně poklesly o 3,4 %, když dosáhly 17,57 mld. USD a zisk na akcii 1,84 USD. Čistý zisk meziročně poklesl o 26 % na 1,18 mld. USD. IBM zároveň s výsledky stáhla výhled na letošní fiskální rok. Ten odhadoval upravený zisk na akcii ve výši 13,35 USD. Na začátku letošního roku firma prognózovala nárůst tržeb, upraveného zisku, volných peněžních toků a vyšší provozní marži.

„Při pohledu na první čtvrtletí můžeme říci, že během února jsme si vedli přibližně v souladu s našimi očekáváními,“ uvedl finanční ředitel Jim Kavanaugh. „Pokud se podíváme na březen, tak zhoršené zdravotní podmínky ve světě situace a následné sociální distancování se rozšiřovaly. Jak bylo možné očekávat, tak byla v takové situaci zaznamenána změna v prioritách klientů. Někteří naši klienti tak museli pozměnit své plány, což bylo nejvíc znatelné v oblasti podnikového softwaru, v němž obvykle většina plateb probíhá na konci čtvrtletí,“ dodal.

Stručný komentář k výsledkům za první čtvrtletí; zdroj: YouTube – CNBC

Segment cloudu a kognitivního softwaru, který zahrnuje platformy jako například Red Hat, vygeneroval tržby ve výši 5,24 mld. USD. To předčilo očekávání FactSetu o 5,5 %. Tržby Red Gatu meziročně vzrostly o 18 %. Divize Global Business Services, která zahrnuje konzultační a procesní služby, meziročně vygenerovala tržby nižší o 0,5 % ve výši 4,14 mld. USD. Tržby z hardwaru a operačních systémů dosáhly 1,37 mld. USD.

Je možné, že společnost ve druhém čtvrtletí přistoupí ke krokům, které povedou ke snížení nákladů, uvedla společnost v komentáři.

Akcie IBM v předobchodní fázi oslabují o 5,12 % na 120,41 USD.

Zdroj: IBM, CNBC

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Akcie.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close