Komodity

Alphabet svými výsledky překonal očekávání; Jeho akcie reagují 9% růstem

Google překonal očekávání svými výsledky za první čtvrtletí. Společnost se nechala slyšet, že z důvodu probíhající pandemie očekává výrazný pokles tržeb z reklamy.

Meziroční nárůst tržeb

Alphabet, mateřská společnost Googlu, v prvním čtvrtletí letošního fiskálního roku vygenerovala tržby ve výši 41,16 mld. USD, což představuje meziroční nárůst o 13 %. Mezirkvartálně tržby vzrostly o 17 %. Tržby z reklamy YouTube dosáhly 4,04 mld. USD a z cloudu 2,78 mld. USD. Z odvysílané reklamy plynulo 82 % tržeb a celkové tržby z reklamy meziročně vzrostly o 10 % na 4,04 mld. USD. Očištěný zisk na akcii se ocitl na úrovni 9,78 USD.

COVID-19

Společnost v kontextu současné situace očekává znatelný propad příjmů z reklamy. Například přední společnosti cestovatelského sektoru již předem oznámili výrazné snížení propagačních výdajů. Jedna ze společnosti je Booking Holding, která se chystá své reklamní výdaje v letošním roce snížit až o 75 0 na 1-2 mld. USD. Google uvedl, že objem hledaných výrazů spojených s cestováním se oproti dřívějšímu „normálnímu“ stavu propadl o přibližně 50 %.

Akcie Google během dnešní seance posilují o 8,79 %. Akcie Google se obchodují také na RM-SYSTÉMU pod tickerem BAAGOOGL kde oslabují o 0,27 %.

Zdroj: The Wall Street Journal

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Akcie.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close