Komodity

Automobilka Daimler zveřejnila svá čísla za 1Q; Poptávka se meziročně výrazně propadla

Německá automobilka Daimler se v době současné krize potýká s výrazným meziročním poklesem poptávky, která se na hlavních trzích propadla až o 36 %. Krize se podepsala na výsledcích prvního čtvrtletí. Firma se momentálně snaží postupně obnovovat svoji výrobu.

Tržby meziročně poklesly

Automobilka Daimler v prvním čtvrtletí dosáhla tržeb ve výši 37,22 mld. euro, což představuje meziroční pokles 6,2 %. EBIT dosáhl 617 mil. euro a meziročně poklesl o 78 %.

EBIT divize vozů Mercedes-Benz se pohyboval na úrovni 510 mil. euro a meziročně poklesl o 55 %. Návratnost tržeb u vozů Mercedes-Benz meziročně vzrostla o 5,70 %.

Provozní zisk z divize „kamionů“ dosáhl 247 mil. euro a meziročně poklesl o 55 %. Návratnost tržeb této divize vzrostla meziročně o 5,40 %.

Poptávka v západní Evropě byla meziročně nižší o 27 %. Na pěti největších trzích, mezi něž patří Německo, Velká Británie, Francie, Itálie a Španělsko, došlo k jejímu poklesu v rozmezí 20 až 36 %.

V prvním čtvrtletí automobilka meziročně prodala o 17 % vozů méně, a to tedy celkem 644 300.

Obnovování výroby

Daimler patří mezi automobilky, které v posledních měsících přistoupily k uzavření svých továren. Daimler nyní začíná s postupným obnovováním výroby s tím, jak se v některých zemích zmírňují zavedená opatření.

Finanční ředitel uvedl, že současná krize by firmě mohla pomoci dosáhnout svého cíle snížit mzdové náklady o 1,4 mld. euro do roku 2022. Společnost v minulém roce zmapovala způsob, jakým by chtěla snížit svůj celkový počet zaměstnanců o 10 000 s cílem snížení nákladů a větších investic do elektrifikace.

Navrhnutá dividenda je ve výši 0,90 euro na akcii.   

Výsledky v plném znění naleznete na webových stránkách DAIMLERu po kliknutí na tento odkaz.                                              

Akcie Daimler posiluje o 1,99 % na 31,02 euro. Pod tickerem „BAADAI“ se obchoduje také na RM-SYSTÉMU.

Zdroj: Daimler, Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Akcie.cz

Tagy

Související články

Mohlo by tě zajímat
Close
Back to top button
Close
Close