Komodity

Barrick rozšíří největší důl Pueblo Viejo za 1,3 mld. USD

Šéf Barrick Gold Mark Bristow včera uvedl, že firma plánuje rozšířit svůj největší důl Pueblo Viejo v Dominikánské republice za cenu cca 1,3 mld. USD. Za současného stavu by dolu během příštích let klesla těžba z necelého 1 mil. uncí ročně na asi 0,5 mil. uncí a kolem roku 2031 by byl dotěžen. Po rozšíření by se těžba měla udržet mezi 0,8 – 1 mil. uncí zlata ještě cca 10 let a důl by měl být dotěžen až po r. 2040. Pueblo Viejo je největší důl Barricku, přičemž v něm firma vlastní 60 %, zatímco zbylých 40 % vlastní Newmont Goldcorp.

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close