Komodity

Closing Bell 29. 1. – virus na ústupu?

 Středa přinesla indexům opět nová maxima, když hlavní indexy posílily o více než půl procenta.
Trhy se zdají stále optimistické a dnešní zprávy o zpomalování růstu počtu nakažených koronavirem v Číně a možná blížící se kulminace vede obchodníky k dalším nákupům. Nejvíce se dnešní optimismus projevil na sektoru základních materiálů. Obavy z šíření viru v minulých dnech dolehly hlavně na cenu ropy, která se dnes zotavovala a přidávala více než tři procenta a to i přes dnes zveřejněný růst zásob této komodity.
Přesto, že Čína hlásí zpomalování nákazy, WHO varuje, že za hranicemi Číny by se situace mohla výhledově naopak zhoršovat. Na pozoru před dalším vývojem v této oblasti se má i americká centrální banka, která situaci průběžně vyhodnocuje a FED naznačil, že aktuální holubičí přístup k ekonomice by mohl zůstat zachován po zbytek roku. Powell ve svém vystoupení v kongresu také zopakoval, že dále věří v udržitelný rozvoj americké ekonomiky. 

Grant Capital a.s. / Nejlepší spojení s kapitálovými trhy

Společnost Grant Capital již přes 10 let poskytuje podporu pro obchodování a investování na kapitálových trzích v USA i Evropě. Zákazníkům připravuje individuální investiční záměry. Aktuálně využívá zejména programovatelné technologie pro robo-advisory, které zákazníkům nabízí chytré a efektivní řízení rizik obchodování odbourávající zejména psychologické překážky dnešního investora. 

Více na: www.grantcapital.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Související články

Back to top button
Close
Close