Komodity

Grünes Gewölbe: posun v kauze ukradených šperků

Jedna z největších krádeží moderních dějin, která se udála vloni v listopadu, stále čeká na své vyřešení. Kdo pomohl uloupit poklad miliardové hodnoty z drážďanské klenotnice, možná nyní konečně tuší němečtí kriminalisté.

Diamantové náhrdelníky, řetěz se 177 perlami, meč vykládaný diamanty a další šperky a drahé kameny, to vše bylo koncem loňského listopadu ukradeno z drážďanské klenotnice Grünes Gewölbe. Policie se od začátku domnívala, že by pachatelé mohli mít komplice přímo mezi zaměstnanci klenotnice. Německé státní zastupitelství nyní potvrdilo, že prošetřuje čtveřici mužů z ostrahy muzea, kteří by mohli mít s loupeží něco společného.

Mezi podezřelými jsou dva strážci, kteří byli ve službě právě v časných ranních hodinách 25. listopadu 2019, elektřiny a poplašného systému. Bezpečnostní kamery i tak běžely a povedlo se jim zachytit dvojici mužů menšího vzrůstu. Pachatelé použili k otevření vitrín se šperky speciální hydraulický roztahovák, který použili i zloději při krádeži obří zlaté mince z berlínského Bodeho muzea před dvěma lety. Je možné, že za oběma delikty stojí eur. Pro zloděje je ale jen sotva prodejný, historici se tedy obávají, že vzácné šperky pachatelé nejspíš krátce po loupeži roztavili. I tak by získali drahé kovy a kameny v hodnotě několika set milionů eur.

TNBiz.cz – Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close