Komodity

Kulminace nakažených v USA za dva týdny

Se začátkem druhého čtvrtletí akciové trhy poklesly ve Spojených státech kolem 4%. Podobně klesaly i evropské trhy. 

V USA se počet nakažených blíží čtvrt milionu a Trump prohlašuje, že nejhorší období Spojené státy teprve čeká, když Bílý dům odhaduje celkový počet obětí mezi 100 – 240 tis. Dle projekcí by se měl přibližně za dva týdny počet nakažených v USA dostat na svůj vrchol.

K opatřením v New Yorku a v New Jersey, aby lidé zůstávali doma, se nyní přidává i FloridaOčekává se, že s podobným opatřením přijde v následujících dnech také Texas. Větší nejistota panuje ve státech GeorgiaMichigan a Oklahoma, kde se situace zhoršuje nicméně počty testů klesají.

Mírné zvýšení případů se objevilo v Číně a stále více lidí má obavy o tom, jak pravdivá tato čísla vycházející z tamější situace jsou. Nyní tyto domněnky údajně potvrzuje report, který obdržel Bílý dům v minulém týdnu.

Trhům nepomohla ani březnová ISM data z výroby, která skončila na 49,1 bodu oproti předpokládaným 46. Americká ADP data o vývoji zaměstnanosti v soukromém sektoru také předčila očekávání, když namísto poklesu o 150 tis. byl pokles jen na úrovni 29 tis. Data však pochází z poloviny března a lze předpokládat, že v následujícím období bude pokles razantnější. Tyto data bývají za normálních okolností ve středu zájmu, nyní jsou však mírně odsunuty na druhou kolej.

Kvůli poklesu ceny ropy v poslední době oznámila první společnost Whiting Petroleum (-44,5%) svůj bankrot. Automobilky Fiat Chrysler (-3,8%) a GM (-7,3%) vkládají více úsilí do online prodeje aut, když nabízejí prodej na splátky v rámci bezúročné půjčky na sedm let za účelem zvýšit klesající poptávku po automobilech. T-Mobile US (+1,5%) oznámil, že dokončil akvizici Sprintu a stal se tak 3. největším telcem ve Spojených státech.

Na dnešní den jsou očekávána data o počtu žádostí o dávky v nezaměstnanosti v USA.

Akciové futures se jak v USA, tak i v Evropě obchodují mírně v plusu.

Marek Dongres, analytik České spořitelny

Česká spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Téměř 200 let tvoří jeden ze základních pilířů českého bankovního systému. V současnosti poskytuje služby pro přibližně 4,7 milionu klientů. Od roku 2000 je součástí nadnárodní finanční skupiny Erste Group Bank.

Více informací na: www.csas.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close