Komodity

Nejlevnější nafta i natural za 29. Tady natankujete levně. PŘEHLED


Pohonné hmoty v České republice zlevnily o několik desítek haléřů. Přitom na začátku roku byl benzín i nafta výrazně dražší. Důvodem je podle ekonomů vliv oslabení ekonomiky kvůli obavám z epidemie a šíření čínského koronaviru. Připravili jsme pro vás přehled míst, na kterých natankujete nejlevněji.

Ceny ropy i benzínu se na jednotlivých čerpacích stanicích v každém kraji výrazně liší. Řidiči mohou připlatit i tři koruny. 

Ropa v poslední době zlevňovala kvůli obavám z koronaviru. Ve středu šla ale cenu nahoru poté, co se v některých médiích začaly objevovat zprávy, že vědci přišli s lékem proti koronaviru. 

Obava z dalšího šíření nákazy ochromuje zejména čínskou ekonomiku, která je největším světovým dovozcem ropy. Zatímco ještě začátkem ledna se prodával barel ropy za téměř 71 dolarů, v tomto týdnu je jeho cena už jen necelých 55 dolarů. 

Levně natankuji řidiči i v Jihočeském kraji. Litr benzínu tam vyjde v průměru na 31,56 korun, nafty na 31,22 korun. Naopak nejdražší pohonné hmoty jsou aktuálně na Vysočině – benzín tam stojí 32,65 korun, nafta je o 23 haléřů levnější. Podle ekonomů budou ceny na čerpacích stanicích ještě klesat, zřejmě už ale ne tak výrazně.

TNBiz.cz – Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.

Zdroj: Kurzy.cz

Související články

Back to top button
Close
Close