Komodity

Peter Schiff: Cena Bitcoinu se zhroutí, cena zlata poroste

Známý ekonom a kritik kryptoměn, Peter Schiff, uštědřil Bitcoinu (BTC) další políček. Schiff obyčejně při porovnávání tohoto digitálního aktiva se zlatem zdůrazňuje u Bitcoinu nedostatek vnitřní hodnoty. Tento odborník nyní říká, že zlato překoná Bitcoin, protože ten jednoduše zkrachuje.

Bitcoin je běžně srovnáván se zlatem a je označován za úložiště hodnoty. Například předseda Federálního rezervního systému USA Jerome Powell označil Bitcoin za „spekulativní úložiště hodnoty, stejně jako zlato“.

S tímto názorem se ovšem Peter Schiff neztotožňuje, neboť je známý tím, že hodnotu Bitcoinu vyvrací. I nyní zopakoval své názory a znovu prohlásil, že bitcoiny nakonec padnou zpět na zem.

Schiff na toto téma uvedl:

„V příštích několika letech se role zlata a Bitcoinu obrátí. Ne však proto, že zlato bude stoupat více než bitcoiny, ale proto, že se bitcoiny zřítí zpět na zem.“

zdroj: twitter.com

Peter Schiff se rovněž vyjádřil k vlastnictví bitcoinů a také k tomu, do jakých komodit investoval.

zdroj: twitter.com

Peter Schiff sdělil:

„Nevlastním žádný Bitcoin a mám spoustu zlata a stříbra a ještě větší pozice v těžařských fondech drahých kovů. To je ve skutečnosti velká sázka proti tomu, aby se bitcoiny staly novým zlatem nebo aby nahradily zlato jako bezpečné útočiště (úložiště hodnotného podílu na trhu).“

Zlato je moderní

Uživatel @JKwoski reagoval na Twitteru na názory Petera Schiffa a zlato zde označil za archaické a jako funkční pro jeskynní a nedigitální společnosti. Na Twitteru uvedl:

„Zlato je archaické. Máme rok 2020 a je na čase, abychom přestali používat skály jako peníze nebo úložiště hodnoty. Fungovalo to skvěle pro jeskynní a nedigitální společnosti. Musíme však následovat pokrok. Bitcoin je lepší forma peněz a uložení vašeho bohatství.“

Peter Schiff na tento tweet reagoval tak, že zlato se stalo penězi jen asi 700 let př. n. l., takže je docela moderní. Navíc opravil předchozího uživatele, že zlato není skála, ale je to kov. Následně ve svém tweetu dodal:

„Bitcoiny nikdy nebudou peníze. Ani jeskynní lidé by nebyli dost hloupí, aby to přijali.“

Závěr

Ať je názor Petera Schiffa na Bitcoin jakýkoli, má tato kryptoměna ve srovnání se zlatem mnoho kvalit. Ne nadarmo se také označuje jako „digitální zlato“. Kryptoměna je „těžena“ tím způsobem, že k jejímu vytvoření je potřeba práce, a proto se používá konsensuální algoritmus  Proof-of-Work (PoW).

Kromě toho je Bitcoin rovněž vzácný, stejně jako zlato. Obě tato aktiva mají předem stanovené množství. Rozdíl je pouze v tom, že víme, že bitcoinů je 21 milionů a nikdy jich nebude více. Zlato bude také někdy zcela vytěženo, ale přesné množství zásob není známo. Existují jen přibližné odhady.

Kryptomagazin.cz je první český zpravodajský portál, věnující se tématice kryptoměn. Každý den se můžete těšit na pravidelnou porci novinek, analýz a videí. Věříme v budoucnost digitálních měn, a proto vás budeme rádi informovat o veškerém dění v tomto revolučním odvětví.

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close