Komodity

Ranní přehled: Trhy si na koronavir zvykly a vracejí se k optimismu, v Praze rostly banky před výsledky

Komentář k akciovému trhu

Situace ohledně koronaviru se nemění, ale trhy toto téma již ignorují a z nervózního vnímání problému se přesouvají do plusových hodnot. Evropské indexy sice otevřely v červených číslech, ale na závěr skončily v plusu výrazně přes 1 %.
Pražská burza také 
uzavřela v zeleném pásmu +1,2 % d/d. Největší procentní nárůst +3,8 % jsme mohli vidět na akciích Avastu, kde odezněla obava z prodeje dat dceřinou společností Jumpshot. Akcie Avastu se z minim 121 Kč minulý čtvrtek dostaly nad 130 korun a ve středu uzavřely na ceně 138 Kč. Dalšími růstovými tituly byly akcie bank, které ve čtvrtek ráno zveřejní své výsledky za 4Q. Akcie Monety Money Bank se růstem přes 1 % dostaly k úrovni 87 Kč a akcie Komerční banky uzavřely na úrovni 805 korun (+2,3 %). Celkový zobchodovaný objem akcií dosáhl 483 mil. Kč.
USA – Dow Jones: 29,291 (+1.7%); S&P500: 3,335 (+1.1%); Nasdaq: 9,509 (+0.4%)
Americké akciové trhy pokračovali v raste aj vo včerajší obchodný deň, kde hlavné indexy úplne zmazali prepad spôsobený koronavírusom. Široký S&P 500 index si pripísal 1,1 % a dostal sa na nové historická maximá počas dňa. V raste zaostával technologický Nasdaq, ktorý si pripísal „len“ 0,4 %, čo bolo spôsobené prepadom akcií Tesla o 17,2 % d/d po predchádzajúcom rekordnom raste. K optimizmu na trhu dopomohli aj makro dáta, kde americká ekonomika podľa ADP vytvorila skoro 2krát toľko pracovných miest, ako analytici očakávali.
Do zelených čísiel sa dostalo aj zlato, i keď len o 0,2 %. Z miním sa 
odrazila ropa a uzavrela nepriaznivú šnúru 10 poklesov z posledných 11 obchodných dní. Včera WTI +2,3 %. Dolár posilnil a voči euru sa usadil pod hranicou 1,10 USD/EUR.

Komentář k devizovému trhu
Koruna k euru ve středu mírně posílila z 25,10 na nové 7leté maximum 25,04 CZK/EUR, ale odpoledne došlo k mírné korekci na 25,08 CZK/EUR. Koruně pomohl sentiment, protože podobně posilovaly i ostatní měny v regionu, především polský zloty (0,6 % d/d) posílil na 2týdenní maximum (4,24 PLN/EUR). Dolar k euru celý den pozvolna posiloval, z ranní úrovně 1,104 se posunul na týdenní maximum 1,100 USD/EUR. Koruna k dolaru kolísala kolem úrovně 22,275 CZK/USD.

Kalendář – významné události

před trhem – UniCredit: výsledky za 4Q/19

08:00 – Německo: průmyslové zakázky (prosinec)

09:00 – ČR: obchodní bilance (prosinec)

před trhem – Twitter: výsledky za 4Q/19
13:00 – ČR: rozhodnutí ČNB
14:15 – ČR: tisková konference guvernéra ČNB Rusnoka

J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Související články

Back to top button
Close
Close