Komodity

Wall Street 14. 2. – opatrnost před prodlouženým víkendem

 Pátek přinesl na trhy mírný pokles poté, co dnes zveřejněná data poukázala na zpomalování spotřebitelských výdajů i snížení průmyslové produkce, což může naznačovat zpomalování ekonomického růstu v prvním čtvrtletí. Nervozita investorů se promítá i do zvýšené poptávky po dluhopisech a následně do jejich ceny.
Cena ropy se dnes posunula k 52 USD za barel, ale mírně si polepšilo i zlato. Dnešní mírný pokles indexů může být také podpořen očekáváním třídenního víkendu, kdy budou v pondělí americké trhy uzavřeny z důvodu svátku Washingtonových narozenin a investoři uzavírají zisky po dalším týdnu, kdy indexy dosáhly na nová maxima. 

Grant Capital a.s. / Nejlepší spojení s kapitálovými trhy

Společnost Grant Capital již přes 10 let poskytuje podporu pro obchodování a investování na kapitálových trzích v USA i Evropě. Zákazníkům připravuje individuální investiční záměry. Aktuálně využívá zejména programovatelné technologie pro robo-advisory, které zákazníkům nabízí chytré a efektivní řízení rizik obchodování odbourávající zejména psychologické překážky dnešního investora. 

Více na: www.grantcapital.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Související články

Back to top button
Close
Close