Komodity

Wall Street 21. 2. – trhy dále v nervozitě

 V závěru týdne indexy ztrácely přibližně jedno procento. Technologický Nasdaq se však dostal pod silnější tlak a odepsal procenta dvě.
Páteční obchodování bylo dále pod vlivem obav z dalšího šíření viru a nejistota před víkendem vedla obchodníky k uzavírání pozic. K negativní náladě přispěly také dnes zveřejněné slabé výsledky indexů PMI a to jak ve výrobě, tak i ve dříve stabilnějším sektoru služeb. Na silnějším poklesu Nasdaqu se podepsaly poklesy technologických gigantů, jako jsou Microsoft nebo Apple.
Při aktuálně vysokém ocenění trhů a rostoucí nejistotě ohledně dalšího vývoje virové nákazy obchodníci opouštějí akcie a uchylují k bezpečným aktivům, jakými jsou zlato a bondy. V příštím týdnu budou zveřejněna silná makrodata jako například HDP, vývoj objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a další, které mohou aktuálně nestabilní trhy ovlivnit.  

Grant Capital a.s. / Nejlepší spojení s kapitálovými trhy

Společnost Grant Capital již přes 10 let poskytuje podporu pro obchodování a investování na kapitálových trzích v USA i Evropě. Zákazníkům připravuje individuální investiční záměry. Aktuálně využívá zejména programovatelné technologie pro robo-advisory, které zákazníkům nabízí chytré a efektivní řízení rizik obchodování odbourávající zejména psychologické překážky dnešního investora. 

Více na: www.grantcapital.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Související články

Back to top button
Close
Close