Komodity

Wall Street 24. 2. – virus dále děsí trhy

Nový týden trhům povolily nervy a po zprávách o dalším šíření koronaviru mimo území Číny došlo k propadu indexů, které ztrácely přibližně tři procenta.
Index S&P 500 si prošel největším denním poklesem za dva roky a investoři se dále obrací k bezpečným aktivům, jako jsou dluhopisy a zlato. Virus se dále šíří, tentokrát se nejvíce hovoří o Íránu, Jižní Koreji a Itálii. Za zmínku stojí i související růst volatility, kdy index VIX posílil k úrovním loňského ledna. I přes možné lehké zklidnění indexů poté, co investoři vstřebají nové údaje o šíření nákazy, zůstanou trhy citlivé a vzhledem k tomu, že se dochází k šíření v Evropě, je dobré mít se na pozoru před dalšími negativními zprávami, které by mohly vyvolat hlubší pokles.

Grant Capital a.s. / Nejlepší spojení s kapitálovými trhy

Společnost Grant Capital již přes 10 let poskytuje podporu pro obchodování a investování na kapitálových trzích v USA i Evropě. Zákazníkům připravuje individuální investiční záměry. Aktuálně využívá zejména programovatelné technologie pro robo-advisory, které zákazníkům nabízí chytré a efektivní řízení rizik obchodování odbourávající zejména psychologické překážky dnešního investora. 

Více na: www.grantcapital.cz

Zdroj: Kurzy.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close