Kryptoměny

Akcie nejspíš zmírní ztráty. Zdražuje ropa i bitcoin

Čína prý skutečný rozsah epidemie tajila

Americké tajné služby doručily do Bílého domu utajenou zprávu, která podle zdrojů agentury Bloomberg zpochybňuje způsob čínského informování o průběhu pandemie. Peking údajně podhodnocoval informace o počtu nakažených koronavirem, respektive o počtu obětí nemoci.

Pře o abecedu

Když nic jiného, nynější krize aspoň podňecuje fantazii ekonomů o tom, jaké podoby na sebe může vzít křivka budoucího ekonomického vývoje. Ve hře jsou prý písmena V, L, U, W nebo i známá „fajfka“ z loga Nike. Údajně je třeba počítat s tím, že zatímco by rozsáhlé záchranné balíčky západním ekonomikám pomohly, současně mohou způsob odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů – a tím i nové problémy.

Akcie v USA v zeleném?

Po včerejším čtyřprocentním propadu by mohly přední akciové indexy ve Spojených státech obnovit růst. Futures značí posílení S&P 500, Dow Jones i Nasdaqu o zhruba procento.

Globální ekonomika prý letos klesne

Světové hospodářství by podle odhadu Organizace spojených národů mělo letos kvůli koronaviru klesnout o jedno procento. Před pandemií čekala OSN růst o 2,5 procenta.

Ropa zdražuje

Ceny ropy se oklepávají z mohutného propadu. WTI Crude se dostala nad 25 dolarů za barel, Brent je ještě o dolar dražší.

Vzpamatovaly se i kryptoměny

V neděli se cena nejrozšířenější virtuální měny bitcoin dostala pod šest tisíc dolarů za „minci“, aktuálně však stojí 6600 dolarů. Mírně vzrostly i jiné digitální mince jako ether, litecoin či XRP.

Zdroj: E15.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close