Kryptoměny

Finanční trhy po celém světě prudce rostou, výrazně posiluje i bitcoin

Panevropský index Stoxx 600 během úterního dopoledne přidával téměř pět procent, index pražské burzy poskočil o skoro osm procent.

Z evropských akciových titulů se daří zejména společnosti Teamviewer, která poskytuje software umožňující správu vzdálené počítačové plochy a usnadňuje práci na dálku. Hodnota firmy vzrostla o více než desetinu.

Asijské indexy už svůj obchodní den zakončily. Japonský Nikkei 225 zpevnil o 7,13 procenta. Zaznamenal nejprudší jednodenní nárůst od února 2016. Index jihokorejských akcií KOSPI si připsal dokonce 8,6 procenta.

K jeho růstu přispěla zpráva o rozšíření jihokorejského záchranného plánu, který má pomoci podnikům, jež se potýkají s negativními dopady nového koronaviru.

Futures na americké akcie nejsou z dnešního trendu výjimkou. Hlavní indexy S&P 500, Nasdaq a Dow Jones by měly po zahájení seance na Wall Street přidat více než pět procent. Vývoj akciových trhů napodobují i kryptoměny. Nejrozšířenější bitcoin posílil za 24 hodin o 15 procent. Jedna vituální mince stála před polednem kolem 6800 dolarů.

Investoři po celém světě reagují na včerejší krok Fedu. Ten oznámil řadu nových stimulačních opatření, včetně neomezených nákupů dluhopisů a nových úvěrových programů.

Americká centrální banka se tak snaží zajistit hladké fungování finančních trhů a udržet úrokové sazby na nízké úrovni. K optimismu některých z nich také přispívá, že nových případů nákazy koronavirem v Itálii už druhý den za sebou přibývá pomalejším tempem. Právě Itálie je v současnosti ohniskem pandemie.

Zdroj: E15.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close