Kryptoměny

KLDR podle Jihokorejců odpálila dvě rakety. Jednalo se o střely krátkého doletu

ČTK,

Zdroj: čtk

Severní Korea dnes ze svého východního pobřeží odpálila dvě střely krátkého doletu. Obě dopadly do moře, uvedlo jihokorejské ministerstvo obrany. Akce se uskutečnila dva dny poté, co místní média informovala o vojenském cvičení, na které osobně dohlížel i severokorejský vůdce Kim Čong-un. Podle jihokorejské armády by tak mohlo jít o pokračování cvičení. Informovala o tom agentura Reuters.

Střely letěly 240 kilometrů a dosáhly nadmořské výšky 35 kilometrů, uvedla také jihokorejská armáda. Odpal podle ní Severokorejci provedli z okolí přístavního města Wonsan.

Severokorejský vůdce v závěru loňského roku prohlásil, že KLDR nemá důvod prodlužovat své moratorium na zkoušky jaderných zbraní a raket dlouhého doletu. Postěžoval si na „gangsterské sankce a nátlak“ a varoval, že pokud USA nezmění nepřátelskou politiku vůči Pchjongjangu, KLDR bude pokračovat ve vývoji moderních zbraňových systémů. Přislíbil také, že brzy předvede „novou strategickou zbraň“.

Spojené státy žádají, aby se Pchjongjang vzdal vývoje jaderných zbraní, a teprve potom chtějí odvolat sankce uvalené na KLDR za její jaderné a raketové zbrojní testy. Pchjongjang požaduje postupné rušení hospodářských sankcí výměnou za dílčí kroky v odzbrojovacím procesu. Jednání o denuklearizaci KLDR se ocitla na mrtvém bodě od neúspěšného summitu amerického prezidenta Donalda Trumpa s Kim Čong-unem loni v únoru v Hanoji.

Čtěte také:

Nákupy podle Kima. Vůdce KLDR si nechal z Ruska dovézt dvanáct čistokrevných koní za téměř dva miliony

Konec patu. Zástupci KLDR a USA ve Švédsku obnovili jaderné rozhovory

KLDR znovu testovala rakety. Peníze na ně získává i z hackerských útoků na kryptoměny

Ohodnoťte tento článek

Zdroj: Euro.cz

Tagy

Související články

Back to top button
Close
Close